День Європи

День Європи відзначається у країнах Європейського Союзу 9 травня. В Україні – у третю суботу цього місяця. В Чернівцях це дійство відбувалося в п’ятницю, 17 травня, в центрі міста, на вулиці Кобилянській. Кожен навчальний заклад мав змогу представити  певну європейську країну: розповісти про її історію, про видатних діячів, про пам’ятки та особливості культури, цікаві географічні та інші факти. Ліцей №1, а саме учні 10-А класу, представляли Королівство Данії, яке захоплює своєю історією, талановитими людьми та дивовижними стародавніми пам’ятками.

Святкування розпочалося о 12, до цього часу всі активно брали участь у підготовці власного намету, і ми не виключення.  Люди одразу ж охоче підходили до нашого намету і цікавились північноєвропейською країною – Данією. Тому  кожен  нас активно розповідав про інформацію, яку підготував: про історію Королівства, про видатних вчених та письменників, про стародавні замки та цікаві факти про життя датчан.

Далі на наших гостей чекали вікторини та  солодкі призи. Вікторина для дорослих полягала в тому, щоб гість дав правильну відповідь на запитання, яке він обирав власноруч, прослухавши всю інформацію, яку ми підготували. Питання були досить різноманітні: про географічне положення Данії, про королівства та замки, про місцеві релігії, улюблений транспорт датчан тощо. Якщо учасник вікторини правильно дасть відповідь на запитання – отримує цукерки.

Для діток були завдання нижчої складності, але не менш цікаві. Ми демонстрували учасниками уривки з казок відомого дацького письменника Г. К. Андерсена, а вони мали обрати правильну варіант з перелічених казок. Натомість дітки отримували печиво з прапором Данії та багато насолоди. Що може бути краще?

Гості у нас були дуже кмітливі та освічені щодо європейських країн, це ще більше заряджало нас для підготовки супер-питань для найактивніший учасників. Тому не тільки гості отримали нові знання та позитивін емоції цей день, а  ми й також. Нові знайомства та досвід зробили цей день ще яскравішим.

Захід завершився  концертом, де ми могли почути різноманітні пісні та спостерігати танці різних країн Європи.

Братівник Катя

учениця 10-А класу