Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у Всеукраїнському командному турнірі з математики «Математичний Занзібар»

У неділю, 16 вересня 2018 року,

на факультеті математики та інформатики

Чернівецького національного університету

проходитиме Всеукраїнський командний турнір з математики

«Математичний Занзібар»

Турнір проходитиме у чотирьох лігах:

  • наймолодшій (не старше 7 класу),
  • молодшій (8 класи),
  • середній (9 класи),
  • старшій (10 – 11 класи)

Кожна команда повинна мати в своєму складі від 3-х до 6-ти учні

Організаційний внесок для участі в турнірі складає

100 гривень з команди

Реєстрація команд починається в 10.00

            Початок турніру об 11.00

Для участі в турнірі необхідно зареєструватися на сайті

http://olimp.free-lib.com/

до 14 вересня

 

Правила математичного занзібару
Математичний занзібар — командне змагання. Кожна команда має в своєму складі 6 або менше гравців (у разі виключення, за дозволом оргкомітеті, команда може складатись і з більшої кількості учасників). Перед початком занзібару командам видаються одразу усі задачі (від 10 до 20), які вони розв’язують протягом 2 годин (або меншого проміжку часу, якщо то учні молодших класів). Журі перевіряє лише відповідь. Якщо вона вірна, то вважається, що команда цю задачу розв’язала вірно, якщо відповідь не вірна або не повна, то задача команді зараховується як не розв’язана.
На початку Занзібару кожна задача оцінюється в 10+N балів, де N – кількість команд, що беруть участь в змаганні. Подальше нарахування балів за задачі та вартість задачі оцінюються таким чином. Якщо команда першою розв’язала, наприклад, задачу № 5, то вона отримує за неї 10+N балів і вартість задачі стає 9+N. Якщо ще одна команда її розв’язала вірно, то за неї 9+N балів отримує не лише вона, а ще й замість 10+N, виставляється 9+N балів команді, що її розв’язала раніше. Якщо ще одна команда її розв’язала вірно, то усі три команди отримають за задачу по 8+N балів. Якщо деяка команда невірно розв’язала цю задачу, то вона за неї отримує 0 балів, а усі команди, що її розв’язали на 1 бал більше. Таким чином, в процесі Занзібару, чергова команда, що розв’язала певну задачу вірно, зменшує на 1 бал
результат по цій задачі кожної іншої команди і ця команда отримує однаковий бал за цю задачу, як і усі інші команди. Якщо чергова команда розв’язала задачу невірно, то в усіх команд, які вже розв’язали цю задачу вірно, отримують на 1 бал більше за цю задачу. Отож по завершенню Занзібару ціна кожної задачі обчислюється за формулою: 11+N–С+L, де С – кількість команд, що розв’язали задачу вірно, а L –
кількість команд, що розв’язали задачу невірно.
Остаточний результат команди складається з суми балів, що набрані за кожну задачу – додатне число за вірно розв’язану задачу, та 0, за невірно розв’язану задачу, або за задачу, відповідь до якої ця команда не надавала журі.
Якщо деяку задачу правильно розв’язала лише 1 команда, то вартість цієї задачі по завершенню Занзібару для неї подвоюється. Це повинно стимулювати команди спробувати правильно розв’язувати і найскладніші задачі.

You may also like...

Залишити відповідь