Зустріч ліцеїстів з харизматичною Маріанною Гончаровою


11 травня 2018 року до Чернівецького ліцею #1 математичного та економічного профілів завітала Маріанна Гончарова, українська російськомовна письменниця, авторка гумористичних оповідань, журналіст, перекладач, педагог, засновник і режисер молодіжного театру «Важкий вік», який чверть століття діяв у Новоселиці, де вона мешкає.

На її рахунку – 22 книги і десятки виступів на різних континентах світу, де тільки є російськомовна діаспора. Письменницька кар’єра розпочалася з публікації в одеському гумористичному журналі «Фонтан»..Це було в 1999 році, і з тих пір твори Маріанни Гончарової прикрашають кожен номер «Фонтану».

Її твори легкі і веселі, вони читаються на одному диханні. Автор пише з тонкою іронією, точними деталями, неочікуваними порівняннями. Свіжа, образна мова і такий же свіжий неповторний гумор – фірмовий стиль Гончарової. Історії, які вона розповідає взяті із життя, із повітря і пейзажу маленького провінційного міста – з усіма нісенітницями, випадковостями, і незвичайним шармом. Герої – прості, їх імен не запам’ятаєш, але ніколи не забудеш ці живі образи: ось кравчиня, ось дантист, ось перукар, ось чудернацький ветеринар, який лікує не тільки домашніх тварин, але й виховує їх господарів. Гончарова з гумором і іронією розповідає про будні своєї сім’ї і знайомих. Також у її творах відчуєш порив натхненної душі, розгадаєш таємницю замку, помандруєш невідомими дорогами, де живе щастя. Світ Маріанни Гончарової – це світ, в якому відбуваються веселі і добрі чудеса, і де будь-яке створіння, неважливо людина це, чи, скажімо, птах завжди може знайти собі справжнього товариша. Тому і не дивно, що ці твори були достойно оцінені на різних міжнародних конкурсах. Її оповідання «Дракон из Перкалаба» 2013-го року отримало світове визнання в категорії «Мала проза» разом з творами трьох інших російськомовних письменників з Великої Британії, Австралії та США – міжнародну «Російську Премію». Вона є золотим лауреатом конкурсів Живого Журналу (LiveJournal) «Профессіонали 2009» і «Кращі блоги 2009».

Ліцеїсти не втомлювались «сипати» запитаннями, а пані Маріанна невимушено торкнулась струн душі кожного, хто був присутній. Дякуємо за таку теплу зустріч!♥

 

You may also like...

Залишити відповідь